Puuslikud
See on valdkond, kus ühendan kunsti ja usundilise pärimuse. See teekond kulgeb aeglaselt, kuidas huvi ja soovijaid on ning kuidas maailm põhjuseid pakub.
Õpitoad
Praktilised õpitoad on parim võimalus saada osa nii teooriast kui praktikast. Üks toetab teist - teooria kinnistub praktikas ja praktilised oskused annavad kinnitust või kummutavad teooria. Siin lehel on valdkonnad, mis mind on köitnud ja tiivustanud. Heal meelel jagan oma teadmisi ja oskusi teistelegi.
Ja
Iga kirjutisega on tunne, et see on finaal. Aga siis tuleb taas järgmine. Kuniks tuleb. Kui enam ei tule, siis ongi tegu lõpliku finaaliga minu hingatud killukeses ruumi lõputus pahvakas.
Maailm on täis mõtteid. Maailm on täis tundeid. Meis kõigis ja meie kõigis. Ometi on iga mõte täis elu, ometi on iga tunne täis jõudu, seista ja olemas olla, läbi mõeldud ja -tuntud saada.
Seal kus on mõtete paljusus, seal valitseb tegelikult tühjus. Muutliku tolmutera mõtetevulin ajata ruumis. Samas nii eriline. Nii nagu kõik meie ümber. Kuhu iganes pilk peatub, seal on ikka see sama. Aga alati eriline. Pühendumine.
Ma armastan sõnu, aga ma pole sõnameistriks õppinud. Tegelikult pole vahet, kas raiuda kujustus kivisse või vormida sõnadega õhku, südametesse, meeltesse. Oluline on suhe, kõnelus, mis selle käigus toimub. See on võrreldav toitumisega: enese pakkumine ja enesesse võtmine. Iga hingetõmbega, iga kirka löögiga, iga tantsu sammuga, iga sõnaga.
Pärimus
Pärimus, omakultuur, etnograafia, etnoloogia, antropoloogia, arheoloogia, pärimuskultuur, rahvakultuur, omausk, rahvausk, rahvakunst, rahvamuusika, rahvuslik käsitöö, rahvatants, pärimuslik muusika ja tants... palju sõnu erinevate rahvaste kultuuriilmingute uurijatele. Vahel tundub, et uurijaid ja nende termineid on rohkem, kui üks rahvas suudab kultuuri luua. Uurimine ja analüüs on osa kultuuriloomest, kui seda toetab ja sellele ühtlasi ka tugineb praktika ning eksperimentaalsus.
Kes ma olen?
Ma ei tea, kes ma olen. Kunstnik, kes eksib igale poole ära ja unustab oma kunsti tegemise. Aga siis leiab ta taas oma raja, taskust tööriistad ja märkmikust tööde joonised. Ta jätkab järjekordse kogemuse, enese- ja maailmamõistmise (tegelikult üks ja see sama) võrra rikkamana ja loodab, et jäljed, mis ta ekslemise käigus tegi, olid sama vajalikud ja olulised nendele kohtadele ja inimestele, kui nemad talle. Sedasi tundub hetkel.
Kunst
Elo Liiv on skulptorina tegutsenud üle 30 aasta. Liivi loomingut iseloomustab mitmekülgsus, installatiivsus ja eksperimentaalsus. Kunstnik valdab klassikalist skulptuuri, kuid on kaasa läinud ka valdkonnas toimunud muudatustega, talle meeldib eksperimenteerida video, mappingu, valguse ja kineetikaga – kasutades nii oskuslikult ära ka tehnoloogilisi võimalusi, mida kaasaeg skulptorile pakub. Liiv armastab toimetada avalikus ruumis, luua nihet, komponeerida visuaalsusega, valgusega. Tema töödes kajastuvad maailmavaatelised ja sotsiaalsed teemad, aga ka sügavam psühhoanalüüs ja mentaalsed seisundid. Tema käe all on valminud Jaan Poska mälestusmärk Kadriorus ning Teises maailmasõjas hukkunud hiidlaste mälestusmärk Kärdlas.
Müük

Kui otsite midagi kingituseks, auhinnaks; või on paiku, mis teie meelest ilma kunstita näotud ja kõledad; või kui teil on plaanis suuremad kunstiideed, mille teostamiseks hoolimata teie andekusest oskusi väheks jääb, siis ehk leiate siit või minu ateljeest lahenduse. Võtan vastu tellimustöid. Hindade panemisel olen vaba ja usaldan ostjat. Elan põhimõttel, et kallimat hinda maksmine pole tüssata saamine vaid kellegi teise toetamine, kellel puudus kojas. Ma ei pea siinpuhul silmas ennast vaid pigem kliente, kes sooviksid kunstist osa saada, kuid see pole rahaliselt võimalik.
Ärgu häbenegu ühendust võtmast, kui kitsas käes. Varem või hiljem jõuame mõtete teostuseni.
Kirjuta, helista - kontaktid leiad siit